Co to je Gothika?

27. října 2008 v 10:32 | (M@rketk@) |  Gothic
Co to je gothica?
Hlavně je to styl života. Způsob, jak se oblékat, líčit, chovat. Jednoduše řečeno způsob jak žít svůj život.Existuje šílené množství předsudků, které lidé ke gothikům chovají. Možná je to proto, že tento životní styl je pro ně neznámý, a lidé se vždy bojí toho, co neznají. A možná také pro to, že gothici vypadají jinak. Goth lidé se liší od každého průměrného člověka, který jde po ulici.
Je strašně moc mýtů, které se o nás nesou. Například někteří lidé si myslí že uctívají ďábla. Někteří jsou ve spojení s takzvanými přírodními náboženstvími jako je třeba Wicca, o které koluje také spousta mylných představ, ale hodně se nespojuje s žádnou vírou.
Hodně známé je, že gothici jsou ti, co jsou pořád v depresi. A to, že žijí v nereálném světě? Tak to je úplná blbost. Každý z nás občas potřebuje utéct někam pryč u dnešního světa, alespoň trochu si odpočinout…, ale to neznamená, že nestojí nohama pevně na zemi! A teď předpojatý názor, že gothici jsou puberťáci v depresích, většina gothiků ale patří k mladším generacím. Nejspíš je to pro to, že lidé z této generace mají více kuráže než starší. Ale jinak je to naprostý nesmysl. A co je ten styl života? Tak za prvé nosit věci v kterých se cítí dobře. To znamená, že všechno oblečení má černou barvu a občas si oblékají gothické oblečení, nosí určité šperky (doplňky), vlasy jsou obarvené na černo, a používají černo-bílý make-up. (Což samozřejmě není podmínkou, ale gothici se prostě nejlépe cítí v černé barvě.) Za druhé, nestarají se, co ostatní lidé říkají na jejich vzhled, i když občas slýchají poznámky rodinných příslušníků stylu: "Zas vypadáš jak upír" nebo "kdy se přestaneš strojit do toho zoombie stylu" či hodnocení malých dětí v podobě: "čarodějnice, mami já se bojím" občas ignorovat nejde, ale je to jejich styl jako někdo se obléká do punku. Jsou zde i další charakteristické rysy pro goth. Zejména, že hodně z nichje velmi kreativních. Například deprese se dají celkem často skvěle využít při skládání básní, psaní písní, nebo příběhů, malování…
" Goth je schopnost najít umění tam, kde se zdá, že chybí; najít světlo v temnotě
a přijmout celou jeho podstatu…"
Jennifer Mason
Taky se hodně liší v tom, že přemýšlíme o životě a smrti. Smrt pro ně není tabu, jako pro ostatní, berou ji za součást života. A pak, to co k goth opravdu patří je černá barva. Můžeš ji najít absolutně všude, v oblečení, barvě vlasů, make-upu, doplňky v bytech…I když je možné vidět i barvy jako je purpurová, rudá, temně modrá nebo temně zelená. Většina gothiků jsou noční živly, třeba že se nevyhýbají kostelům a nespí v rakvích (i když někteří ano), aby se cítili pohodlně. Většina má práci a rodinu. Jestliže je to možné, oblékají se tak, jak se cítí, ale často to není možné v pracovní době (většinou jsou aspoň pokud je to možné v černé barvě). Většina má možnost se do gothického oblečení, ve kterém se cítí dobře, obléct na festivalech a koncertech. Atmosféra je tam vždy velice přátelská, nikdo nevypadá "divně", nikdo není překvapen jak "neobyčejně" každý vypadá. Gothici mají jedno úžasnou vlastnost, a to že příjmou člověka takového jaký je. Nikdo se v jejich společnosti nemusí přetvařovat. Většina goth jsou vnímaví a nikoho neodsuzují podle toho jak vypadá, co má na sobě… Stává se, že se lidi ptali: "A jak se vlastně můžu stát goth?" To je další věru zajímavá otázka. Není žádný návod "Goth snadno a rychle". Goth se lidé už rodí. Alespoň v myšlenkovém směru. A potom už není nic těžkého přizpůsobit se goth stylu vizuálně..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 baisant fille- katara baisant fille- katara | Web | 27. října 2008 v 10:33 | Reagovat

ahoj chceš mít online až 800 lidi nevěříš podívej se na blog de to !!!

2 Toxic Tears Toxic Tears | Web | 10. listopadu 2008 v 15:15 | Reagovat

krásný článek....máš úžasný blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama